Rezervujte si své cvičení

Připravujeme pro Vás rezervační systém.
Nyní si můžete rezervovat cvičení telefonicky:
+420 736 169 159

Slender Life cvičení

Co je to vlastně SLENDER LIFE?

Jde o komplexní cvičení využívající 6-ti rekondičně-rehabilitačních stolů poháněných elektromotorem, které nahrazuje původní cvičení na podlaze (tzv. motorizovaná gymnastika). Jako rehabilitační způsob cvičení jej vyvinuli američtí lékaři v roce 1945 pro pacienty postižené zraněními a nemocemi pohybového ústrojí (páteře, kloubů, kyčlí, dolních a horních končetin). Při tomto cvičení dochází ke zlepšení hybnosti a zpevňování svalů, ale i k proštíhlení a tvarování celé postavy. Při cvičení na stolech SLENDER LIFE dochází k minimální zátěži organismu, jelikož váha těla spočívá na stolech. Cvičení je srovnatelné s pohybem ve vodě, kde váhu těla nadnáší voda.

Jaké výsledky má cvičení?

Cvičení prodlouží zkrácené svaly, zvýší hybnost kloubů, odstraní bolesti zad, pomůže při korekci vad způsobených úrazem nebo dlouhodobou nečinností, normalizuje krevní tlak, uvolní toxické látky z těla a sníží svalové napětí vyplývající z jednostranné zátěže. Maximálně zpevníte a zeštíhlíte svou postavu, budete fit a plní energie.

Pro koho je cvičení vhodné?

Zvláště pro ty, kteří si chtějí v krátkém čase zpevnit svalstvo, zeštíhlit postavu, zlepšit zdravotní stav, zachovat si tělesnou kondici a dobrou náladu.

Díky této metodě mohou cvičit i ti, kterým by zdravotní stav běžně cvičit nedovolil. Jde např.o lidi s nemocemi kyčlí, kloubů (artróza, artritida), s bolestmi zad, ramen, astmatiky, lidi s poruchami srdce nebo krevního oběhu, s křečovými žilami a v neposlední řadě lidi s vodnatelností a trpící nadváhou. Jedna hodina v salonu SLENDER STYLE odpovídá šesti hodinám cvičení na podlaze a přesto není organizmus zdaleka tak zatěžován jako při běžném cvičení.


Slender Life stoly

Sandbag Table

Lehkými rytmickými pohyby pomáhá rozkládat tukové polštářky na bocích, hyždích, stehnech a zároveň je zpevní, zeštíhlí a působí proti celulitidě.

10 min. = 1000 pohybů


Leg Table

 

Cvičení napodobuje pěší chůzi. Zeštíhlí a zpevní svalstvo nohou, zvláště vnitřní stranu stehen a tzv. „pytle“ na venkovní straně. Procvičuje kyčelní a kolenní klouby a působí příznivě proti celulitidě. Upravuje cirkulaci krve v nohou.

10 min. = 3 km chůze


Situp Table

Pracuje společně s Vámi a procvičujete tak břišní svaly, stehna, lýtka a bederní partie zad.

10 min. = 90 sed-lehů


Waist, Tummy, Hip Table

Lehce a rytmicky zvedá a spouští nohy. Formuje a zeštíhluje pas, břicho, boky, posiluje dolní část zad a tvaruje hýždě. Působí proti celulitidě.

10 min. = 900 střídavých pohybů nohou


Stretch Table

Procvičuje celé tělo. Zmenšuje nadbytek tuku na pažích, masírováním procvičuje krční a bederní páteř. Zlepšuje celkové držení těla. 

Zpevňuje hrudní koš, prsa, břicho, lýtka a stehna. Vrací Vašemu tělu sílu a pohyblivost.

10 min. = 1000 pohybů


Vibrator Table

Zde se úplně uvolníte. Povzbuzuje a zlepšuje krevní oběh, pomáhá uvolňovat přebytečnou vodu a toxické látky z těla. Rozptyluje celulitidu. Dává Vám pocit relaxace a nové energie.


Rolletic

Masážní  stroj  Rolletic  využívá  jednu  z  metod  tradiční čínské medicíny. Terapeutická  masáž  je  zmiňována  již  v  „Léčebné  knize žlutého  císaře“  z  období  dynastie  Qin  a  Han.  Stimulační  účinky  se  dosahují  pomocí masáže v oblastech akupunkturních drah,  zasahují vzdálené  části  těla  nebo  s  nimi  spojené  vnitřní orgány.  Vzájemným  ovlivňováním  a  masážním  pohybem  v  drahách  dochází  k usměrňování energie Qi (životní energie), k regulaci prvků Jin a Jang,   regulaci toku krve  a  regulaci  funkcí  vnitřních  orgánů.  Výsledkem  je  pak  kladné  ovlivňování celkového stavu organismu tělesného i duševního.

K  masáži  dochází  pomocí 20 masážních vřeten  z tvrdého  avšak  velmi  hladkého dřeva, které mají unikátní tvar, aby byly schopny masírovat v  daném místě všechny akupresurní  body.  Těchto  20  masážních  vřeten  tvoří  tzv.  masážní  buben  (rotor), který  se  otáčí  v  jednom  směru konstantní rychlostí 53 ot./min.  Bezprostředním působením  na  příslušnou  oblast  dochází  ke  zlepšení výživy kožních buněk  a zlepšení jejich činnosti. Pokožka se stává vláčnou, pevnější a pružnější.  Výrazně se zlepší metabolismus tukové tkáně, dochází k urychlenému vyprazdňování povrchových žil, lymfatických cév,  zlepšuje se látková  přeměna  v  oblasti  kůže,  podkoží a  svalů. Výše  uvedený terapeutický efekt  významně zasahuje a eliminuje  faktory hrající  významnou  roli  při  vzniku  celulitidy.  Během  ošetření  dochází  rovněž  k  uvolnění  bloků  svalových  skupin,  srůstů, změkčení jizev, zpevnění podkoží, redukci objemu masírované partie a   vymizení projevů celulitidy.

Masážní stroj Rolletic dokáže:

 • zmenšit objem masírovaných partií (úbytek v cm)
 • zpevňovat svaly
 • vypnout (vyhladit) kůži
 • odbourávat tukové polštáře
 • odbourávat celulitidu
 • podporovat prokrvování
 • uvolňovat napětí svalů
 • povzbuzovat látkovou výměnu
 • tvarovat postavu (bodyforming)
 • pomoci celkově se cítit dobře

Dalším příznivým efektem masáže strojem Rolletic je uvolňování vnitřních opioidů, látek podobných morfiu.  Tyto látky tiší bolest,  způsobují  pocit  uvolnění, tělesného  blaha  a spokojenosti. Terapeutické  využití masážního stroje Rolletic má široké indikační možnosti a výborný terapeutický efekt. Metoda léčby je bezpečná, bez vedlejších účinků. Je však nutné dodržovat několik zásad a  správně  provádět  samotnou masáž. Mezi tyto zásady  patří zejména dodržování  pitného  režimu  (a to  stále, nikoli  pouze  při  cvičení)  a  dodržování  správné  životosprávy.  Dále  doporučujeme  postupovat  při  masáži  po  cca 50–60 minutových kúrách, 2x až 3x týdně.

Kontraindikace Rolleticu (případ, kdy se masáže neprovádí nebo jsou zcela vyloučeny):

 • Akutní infekční onemocnění
 • Onemocnění jater, ledvin a srdce
 • Nádorová onemocnění
 • Záněty žil – trombózy
 • Infekční horečnaté stavy
 • Hemofilie
 • Kostní TBC

Instruktážní video:

http://www.youtube.com/watch?v=Gvc5X66cwSc


Nahoru